Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9:30-16:30 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Jak u nás balíme vaše objednávky
19.05.2020
Komentáře (0)

Jak u nás balíme vaše objednávky

Při našem prvním rozhodování jaké obalové materiály budeme používat, jsme se prvotně zaměřili na to, jaký má tento obalový materiál dopad na naše životní prostředí při samotné jeho výrobě - tzn. jaké byly využity zdroje na jeho výrobu a jak se následně s obalem bude nakládat až splní svůj účel. 

Ne všechno co je z papíru je ekologické, např. jen při výrobě papírového obalu padne na jednu tunu přibližně 85 000l vody a velké množství energie, oproti tomu plastový obal krom energie na recyklaci nevyužil žádné další zdroje.  Jen pro představu, v USA je průměrná roční spotřeba papíru na jednu osobu okolo 335kg ! 

U nás v bioeko.cz jsme se proto rozhodli používat tzv. reusable materiály, nebo-li materiály, které již byly opakovaně použité. Oslovili jsme tedy firmy v našem okolí, a požádali je o odběr nevyužitého obalového materiálu na balení našich objednávek.

Dalším velice přínosným zdrojem jsou obaly a výplně od našich dodavatelů nebo našich kamarádů a rodinných příslušníků, kteří nás pravidelně zásobují nevyužitými krabicemi, které by jinak skončili v koši.  A i když někdy musíme nakoupit nějaký obalový materiál, tak si pečlivě vybíráme dodavatele, kteří mají na své obaly certifikát o udržitelnosti.  

Takže závěrem: Nedivte se prosím tomu, kdyby vám došla vaše objednávka od nás např. v krabici od vína nebo vrtačky :) Pro nás bude největší odměnou, když tento prázdný obal znovu použijete nebo vyhodíte do tříděného odpadu, jen takto pomůžeme naší planetě si trochu oddechnout.

                                                      

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Štítky
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit.
 
 
Kde nás najdete

Adresa výdejního místa:

Drážní 1182/5
627 00 Brno – Slatina
Otevírací doba:
Po-Pá 9.30 - 16.30 hod
prosím zvoňte Bioeko.cz

 

 

 

 

 

 
Kontakty
(Po-Pá, 9:30-16:30 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz